Ochranné fólie

Ochranné fólie na karosérie aút, protikamienkové fólie.

 

Stali ste sa majiteľom nového vozidla, alebo ste majiteľom auta, ktoré má na svoj vek bezchybný lak. Ako dokonalý lak čo najdlhšie ochrániť od škabancov, ťukancov a odletujúcich kamienkov? Jazdiť čo najďalej od kamiónov, od ktorých kamienky odletujú na vašu kapotu ako projektily. Alebo si vždy pri vstupe na parkovisko hľadať svoje najbezpečnejšie miesto na parkovanie, bez áut naokolo?

 

Riešenie týchto problemov je jednoduhšie. Je to ochranná fólia na vaše auto.  Jedná sa o transparentnú ochrannú fóliu, ktorá je samolepiaca a lepí sa priamo na karosériu. Fólia tak vytvorí ochranu laku od okolitého prostredia a aj od mechanických vplyvov. Ochranné fólie majú rôzne hrúbky a taktiež rôzny materiál z ktorého sú vyrobené.

 

Poznáme lacnejšie PVC fólie, ktorých cena sa pohybuje okolo 20€ za bežný meter. To je tá ekonomickejšia varianta, fólia majú životnosť okolo 4-5 rokov. Po tomto období ich odlepenie môže byť komplikovanejšie. Z PVC fólií máme v ponuke veľmi obľúbené fólie ORAGUARD® 270 Stone 150μ 152cm Ochranná - transparentná lesklá fólia Transparentná ochranná lesklá fólia - KPMF 100μm

 

 

Od KPMF máme v ponuke aj matné prevedenie tejto 100μm fólie. Jedná sa o túto fóliu: Ochranná - transparentná matná fólia - KPMF 100μ

 

Tieto fólie sú z PVC fólií tie tenšie, maju 100μm respektíve 150μm. Napriek menšej hrúbke sa jedná o kvalitné fólie od popredých výrobcov fólií KPMF a ORACAL, ktroých kvalita je rokmi overená.

 

https://cdn.myshoptet.com/usr/492652.myshoptet.com/user/documents/upload/gallery/stoneprotect-folia_small.jpg

 

Hrubšie PVC fólie od RitRAMA, ktoré majú ale širku len 1m. Sú to fólie Stone Guard ochranná - transparentná lesklá fólia - RitRAMA 320μ Stone Guard ochranná - transparentná lesklá fólia - RitRAMA 240μ

 

Kvalitnejšou ale drahšou alternatívou je PPF, polyuretánová ochranná fólia na auto. Jedná sa o elastickejší materiál s dlhšou životnosťou, farebnou stálosťou. Niektoré polyuretánové ochranné fólie majú aj samozaceľovaciu schopnosť. To je vlastnosť, vďaka ktorej fólia pomocou tepla dokáže zaceliť rôzne malé škrabančeky, sškrabance, jemné ťukance. Zostane takmer dokonalo číra. Niektoré majú hydrofóbne vlastnosti.

V našej ponuke máme polyuretánovú ochrann fóliu od KPMF - Stone Guard ochranná - transparentná lesklá fólia - KPMF PPF 135μ širka 124cm

 

 

 

Zákazníci hlavne realizujú polepy častí vozidiel, ktoré sú najviac zaťažené na možné poškodenie kamienkami alebo oderom. Je to hlavne polep kapoty do ochrannej fólie, polep predného nárazníka a blatníkov do ochrannej fólie. Veĺmi ohrozené sú aj spätné zrkadlá. Nástupové a nakladacie hrany, oblasti kľučiek a podobne.

Veľmi dôležitá je aj ochrana predých svetiel. Dôležita je hlavne pri starších svetlách, ktoré prešli leštením, tie je nutné po preleštení "dať" do ochrannej fólie. Zabezpečíte tým dlhotrvajúci výsledný efekt.

Najdokonaješím riešením ochrany pred škrabancami, kamienkami a inými mechanickými a poveternostnými vplyvmi je celopolep do ochrannej fólie.