Fólie na svetlá

Lepíme si fólie na svetlá

V tomto článku si popíšeme ako čo najlepšie zvládnuť lepenie fólie na zadné prípadne predné svetlomety. Pred lepením treba zvážiť priepustnosť svetla aby ste sa zbytočne neodstali do problémov so zákonom, prípadne predišli nehode kvôli slabej svietivosti. 

 

1. Ak je to možné svetlomety demontujeme, všetko však zavisí aj od tvaru svetla, fólia sa však lepšie aplikuje pokiaľ je svetlo prichytené hlavne ak nepracujete vo dvojici, v niektorých prípadoch je nevyhnutné fóliu založiť až po okraj a zafalcovať ju pretože pri orezaní sa vplyvom tepla môže jemne scvrknúť.

2. Povrch svetla a hrany dokonale vyčistíme, odporúčame použiť čistič Avery Surface Cleaner prípadne alternatívu ImagePerfect Surface Cleaner na vytretie špiny odporúčame papierové servítky a aj keď sa Vám bude zdať že svetlo je už čisté tieto čističe robia naozaj zázraky a vytiahnu aj zažratú špinu zo šrámov...

3. Samotná aplikácia prebieha mokrým procesom a to tak že v prvom kroku pomocou aplikačnej tekutiny rozprašovačom nanesieme na povrch svetla a rubovú stranu fólie tekutinu a priložíme fóliu na svetlo. Po správnom umiestnení fólie s ktorou ešte stále vieme vďaka aplikátoru pohybovať fóliu nastavíme a pomocou stierky a teplovzdušnej pištole začneme tvarovať samotný povrch fólie ktorý odporúčame stierkovť z vrchu na dol. Pomocou nahriatia fóliu jemne tvarujeme, POZOR na priveľkú teplotu fólia by sa mohla opticky poškodiť. Po dôkladnom vystierkovaní povrchu a vytlačení vodných bublín, môžeme vzhľadom na tvar svetla prejsť k orezávaniu zvyšku fólie na krajoch.

 

Použité náradie :

rezací nôž
teplovzdušná pištoľ prípadne fén
aplikačná tekutina prípadne purová voda
stierka s filcovou hranou

+ Výhody 

farebná stálosť
široká ponuka farieb fólii
v prípade problémov ľahká odstrániteľnosť
pekný hladký povrch v porovnaní s PLASTI DIPom

 

- Nevýhody 

nutná zručnosť práce s fóliami /nevhodné pre začiatočníka/
čiastočné zníženie svietivosti v závislosti na použitej fólii
na cestách ilegálne !

 

 

UPOZORNENIE:
Farebné fólie použité na zadných reflektoroch v sortimente podliehajú ustanoveniam vyhlášky č. 725/2004 MDPaT ako aj neskorších doplnení a zmien vyhlášky č. 578/2006 MDPaT o premávke na pozemných komunikáciách SR. Tieto fólie nespĺňajú dané podmienky a je teda možné užívať ich iba mimo verejných komunikácií , v motoristickom športe alebo iných uzatvorených akciách a podujatiach.